Atv Turu

ATV Turunu günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. Fakat bizim önerimiz gün doğumu yada gün batımı turu olacaktır. Öğle saatlerinde hava şartları yazları çok sıcak, kışları da çok soğuk olduğu için gün doğumunda yâda gün batımında yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra güneşin doğarken yâda batarken verdiği görüntü muhteşem bir tur geçirmenizi sağlayacaktır.

Rezervasyonda gerekli saat ayarlandıktan sonra turunuzdan 1 yâda 1 buçuk saat önce otelinizden alınırsınız. Sonrasında araç sizi parkura götürür. Orada gerekli güvenlik önlemleri ve uyarıları aldıktan sonra rehberiniz eşliğinde 2-3 saatlik turunuza başlarsınız. Tur süresince Kapadokya'daki birçok vadiyi görürsünüz. Bunlardan bazıları; Kılıçlar Vadisi, Kızıl Vadi, Aşk Vadisi, Zemi Vadisi... Bazı vadilerde kısa molalar vererek fotoğraf çekimi yaparsınız.

Gün batımı yâda gün doğumunda ise güneşin hareketine göre çeşitli vadilere gidilir ve fotoğraf çekimi için uygun zamanlamaya dikkat edilir.

Turunuz bittikten sonra ise yine rehberiniz eşliğinde tur başlangıç yerine geri dönülür. Temizlik işlemlerinden sonra otelinize tekrar dönüşünüz sağlanır.

Tur Güzergâhı

  • Kılıçlar Vadisi
  • Zemi Vadisi
  • Kızıl Vadi
  • Aşk Vadisi