Kapadokya 2 Saatlik At Turu

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerde olan doğası ile iç içe olarak keyifli ve heyecanlı bir deneyim yaşamak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Kapadokya 2 saatlik at turu ile bölgenin tarihi dokusu içerisinde keyifli bir zaman geçirerek güzel anılar biriktirebileceğiniz unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız.

Kapadokya at turu için özel olarak binicilik dersi almış olmanız gerekmez yani profesyonel bir at binicisi olmasanız bile Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitesine katılabilirsiniz. At biniciliği hakkında eğer daha önceden hiç tecrübeniz yok ise endişelenmenize gerek yok, tura başlamadan hemen önce tecrübeli binicilik eğitmenlerimiz tarafından size kısa bir eğitim verilecek ve at üstünde bilmeniz gereken en önemli temel bilgileri uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız. Tura başladıktan sonra da tur sırasında uzman ve tecrübeli tur liderlerinin eşliğinde bölgenin sahip olduğu muhteşem güzelliklerdeki doğası içerisinde huzur dolu bir vakit geçirebileceksiniz.

Aslında bölgenin ismi çok eskilere dayanan ve Persçe dilinde Katpatuka olan yani Güzel atlar diyarı ülkesi anlamına gelmektedir. Eşsiz güzelliklerdeki vadiler ve kanyonlardan geçeceğiniz Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitemiz Göreme kasabasından başlayarak ve seçilecek tur programına göre o tur içerisinde yer alan bölgedeki ünlü vadiler olan Aşk vadisi, Kızıl Çukur yada Red Valley gibi bölgelerden at üzerinde geçerek tekrar başlanılan noktaya dönülerek tamamlanır. Sizlere de Kapadokya’nın anlamı olan Güzel Atlar Ülkesinde at üzerinde keyifli zaman geçirerek bölgenin güzelliklerini keşfetmek ve tadını çıkarmak kalır. 

Kapadokya bölgesinin turizm sektöründeki verimliliği aslında günümüzden yaklaşık otuz beş sene öncesine kadar uzanmaktadır. Bu turizm verimliğine ve tanınmasına en çok katkıda bulunan aktivitelerden birisi olan at turu ve Kapadokya 2 saatlik at turu gibi aktiviteler yerli turistlerin ilgisini çektiği kadar aynı zamanda da başta Uzakdoğu ve Avrupa olmak üzere ülkemize gelen birçok yabancı turistin de ilgisini fazlasıyla çeken bir aktivitedir. Kapadokya 2 saatlik at turu ve bölgedeki diğer at turlarının avantajlarından birisi de bu turlara herkesin katılabilmesidir. Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi bu turlara katılmak için profesyonel bir binici olmanız gerekmektedir, hatta çocuklar bile atlara binerek Kapadokya 2 saatlik at turu ile keyifli zamanlar geçirebilir ve atlar ile yakın temas kurarak küçük yaştan itibaren hayvan sevgilerini daha da arttırabilirler. Tur öncesi kısa bir eğitim almanız bu tura katılabilmeniz için yeterli olacaktır.

Tur Güzergâhı

  • Rose Valley (Gül Vadisi)
  • Red Valley (Kızıl Vadi)
  • Göreme Tarihi Milli Parkı
  • Anna Johachim Kilisesi
  • Haçlı Kilise
  • Direkli Kilise (Kolonlu)
  • Kızılçukur Seyir Terası

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler 

  • Transfer
  • Profesyonel, tecrübeli ve lisanslı rehber

 Tura Dâhil Olmayanlar

  • Kişisel Harcamalar