Kapadokya Balon Turu

Sıcak Hava Balonları ile Kapadokya üzerinde kuş bakışı görünümü ile hayatın büyük heyecanını yaşayın!

Balon uçuşları için tatilinizin ilk sabahı rezervasyon yapmayı unutmayınız. Bu sayede uygunsuz hava şartlarından dolayı ertelenen uçuşunuzu tatilinizin ikinci veya daha sonraki sabahı deneme olanağına sahip olacaksınız.

Genel Balon Bilgisi

Dünyanın her yerinde mükemmel bir duygu olan sıcak hava balonu ile uçmak, Kapadokya'da bir ayrıcalıktır.

Dünyada balonla uçmanın en keyifli ve en güzel olduğu yer Kapadokya’dır. Kapadokya'da balonculuğun yeni yüzü olarak sizlere unutulmaz bir macera sunuyoruz.

Sıcak hava Balonları, 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgârlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Sabah araçlarımız yolcularımızı otellerinden alır ve kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcularımız açık büfe hafif bir kahvaltı yapar ve balonların hazırlanışı izlerler. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumun a yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarında yönlendirme imkânı yoktur. Rüzgâr yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgâr yönleri farklı olabilir. Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgârı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını yolcularımıza seyretme imkânı verir. Uçuş sonunda yolcularımız için şampanyalı bir kutlamamız vardır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilmektedir. Kapadokya Balon uçuş macerası bitiminde yolcularımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılır.