Kızıl Vadi ‘de Gün Batımı

Ürgüp sınırlarında OrtaHisar’a bağlı olan Kızılvadi’de gün batımı denildiğinde büyülenmeye hazır olun derim. Türkiye sınırları içerisinde gün batımını en iyi izleyebileceğiniz yer olan Kızıl Vadi ile peri bacalarının o eşsiz görünümü birleştiği anda ortaya inanılmaz sonuçlar çıkıyor. Yer yer kızıl ve yeşil tonları ile gün ışığının son demlerini izlemek oldukça keyifli. Güneşin batmasına saatler kala bile burada hazırlıklarını yapıp bekleyen binlerce turist var. Özellikle de yanınıza bir şarap alıp geldiyseniz sizden şanslısı yok.

Gün batımının büyüleyici görüntüsünü ölümsüzleştirmek için bol bol hatıra fotoğrafları çekilebilirsiniz. Burada sadece turistler değil aynı zamanda gelin ve damatlar da doğal ortamda fotoğraf çekinmek için sıklıkla bulunuyorlar. Filtresiz bir arka plan için en doğru adres olan Kızıl çukur Vadisi sizleri de büyüsüne kaptıracak.

Günün her saatinde farklı bir renk tonuna bürünen Kızıl Vadi ‘de kendinize uygun bir tonu elbet ki bulacaksınız. Hem gün doğumunu hem de günbatımını izlemek için her yıl binlerce yerli yabancı turist bu noktaya geliyor. Şarabınız ve kadehiniz ile burada sevdiklerinizle birlikte romantik dakikalar yaşayabilir ve bu anları fotoğraf kareleri ile ölümsüzleştirebilirsiniz.

Panoramik görüntü eşliğinde 1315 metreden oluşan Kızılçukur’u, 4164 metreden oluşan Çavuşin’i gezerek hem yürüyüş yapabilir hem de manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Yürüyüş sırasında karşınıza çıkacak olan Üzümlü Kilise, Haçlı Kilise, Direkli Kilise ve Anna Johachim Kilisesi’ni gezebilirsiniz.